CHAVEZ O WALCE Z FONFARĄ: ZARZUCALI MI, ŻE WALCZĘ Z MNIEJSZYMI

Redakcja, ESPN Deportes

2015-01-28

Julio Cesar Chavez Jr (48-1-1, 32 KO) zwykle wygląda w ringu na zawodnika boksującego o przynajmniej jedną kategorię wyżej niż rywal. Tym razem, kiedy 18 kwietnia zmierzy się z Andrzejem Fonfarą (26-3, 15 KO), warunki będą zbliżone, a Meksykanin zamierza udowodnić, że wcale nie ucierpi na tym jego boks.

- Wybrałem Fonfarę, bo to silny rywal, pretendent w wadze półciężkiej, jeden z najlepszych pięściarzy w tej kategorii. To duży facet, a wielu ludzi zarzuca mi, że jestem zwykle dużo większy niż moi przeciwnicy. Tym razem gabaryty będą podobne, a ja będę mógł pokazać swoje umiejętności bokserskie. Jestem bardzo podekscytowany na myśl o powrocie. Codziennie ciężko trenuję i jestem gotowy do walki - mówi pięściarz z Culiacan.

Zobacz też: FONFARA PODPISAŁ KONTRAKT

Chavez nie ukrywa, że Fonfara ma być dla niego tylko przystankiem na drodze do znacznie większej potyczki z Carlem Frochem (33-2, 24 KO). Pięściarze mieli się zmierzyć już w marcu, ale kontuzja Brytyjczyka spowodowała zmianę planów.

- Myślę, że skrzyżujemy rękawice tym roku. To byłoby wielkie wydarzenie w Wielkiej Brytanii i Meksyku. Najpierw pokonam Fonfarę, a potem, w czerwcu lub lipcu, zmierzę się z Frochem - zapowiedział Chavez.