SANTA CRUZ CHCE 3 MILIONÓW DOLARÓW ZA WALKĘ Z RIGONDEAUX

Jake Donovan, boxingscene.com

2015-01-20

Krytykowany za jakość rywali Leo Santa Cruz (29-0-1, 17 KO) zwodził w ostatnich tygodniach kibiców, powtarzając, że jest gotowy stawić czoła Guillermo Rigondeaux (15-0, 10 KO). Z deklaracji się nie wycofuje, ale dodaje, że ma warunek - chciałby otrzymać za starcie ze wspaniałym Kubańczykiem... 3 miliony dolarów.

- Myślę, że milion za taką walkę to byłoby mało. Może trzy by wystarczyły - stwierdził mistrz WBC w wadze super koguciej.

Takie wymagania czynią oczywiście ten pojedynek niemożliwym w realizacji. Trzy miliony dolarów to suma większa od tej, która przypadła do podziału Rigondeaux i jego najbardziej znanemu rywalowi, Nonito Donaire'owi. To również więcej niż łączne wynagrodzenie Deontaya Wildera i Bermane'a Stiverne'a w sobotniej walce o mistrzostwo wagi ciężkiej.

Jasne jest więc, że Santa Cruz rękawicy nie podejmie. Nie wyklucza natomiast, że zmierzy się z innym cenionym nazwiskiem - Abnerem Maresem (28-1, 15 KO). - To z nim będę teraz walczyć - zapewnił. Oczekiwań finansowych nie zdradził.