GUERRERO: JESTEM NA INNYM POZIOMIE NIŻ THURMAN

Rick Reeno, boxingscene.com

2015-01-15

"Duch" będzie straszyć, a zacznie od Keitha Thurmana (24-0, 21 KO). Niepokonany Amerykanin jest faworytem zaplanowanej na 7 marca walki w MGM Grand w Las Vegas, ale Robert Guerrero (32-2-1, 18 KO) obiecuje, że przekłuje balonik pompowany przez sympatyków jego młodszego rodaka, widzących w nim nawet kandydata do pojedynku z Floydem Mayweatherem Jr.

- Wszyscy chcą zobaczyć tę walkę, damy kibicom świetne show. Thurman to dobry młody zawodnik, ale udowodnię światu, że jestem na innym poziomie. Będą fajerwerki, już nie mogę się doczekać - stwierdził 31-latek.

Obaj pięściarze stanęli twarzą w twarz podczas środowej konferencji prasowej w siedzibie NBC w Nowym Jorku. Towarzyszyły im legendy zawodowego boksu, które swoją obecnością uświetniły oficjalne rozpoczęcie współpracy pomiędzy telewizją a rozdającym karty w amerykańskim boksie zawodowym Alem Haymonem.

- To było niesamowite, staliśmy obok Raya Leonarda, Roberto Durana i Thomasa Hearnsa. Haymon robi wielkie rzeczy dla boksu. Teraz każdy będzie mógł po prostu włączyć telewizję i obejrzeć walkę. Tego właśnie potrzebowaliśmy - powiedział "Duch".