ROACH CHCE ZROBIĆ COTTO I PACQUIAO ODDZIELNE OBOZY

Bill Emes, Boxingscene

2015-01-11

W pierwszy weekend maja może dojść teoretycznie do jednej z dwóch mega walk. Trwają bowiem długie i trudne negocjacje odnośnie starcia Floyd Mayweather Jr (47-0, 26 KO) vs Manny Pacquiao (57-5-2, 38 KO) oraz Miguel Cotto (39-4, 32 KO) vs Saul Alvarez (44-1-1, 31 KO). Na pewno jednak nie dojdzie jednego dnia do konfrontacji dwóch wielkich stacji telewizyjnych, ponieważ trenujący Cotto i Pacquiao sławny Freddie Roach zapowiedział, że nie ma zamiaru godzić obowiązków pomiędzy nimi oboma.

Już teraz mówi się głośno o tym, że Miguel mógłby skrzyżować rękawice z "Canelo" w późniejszym terminie, w okolicach połowy czerwca. Oczywiście jeśli tylko obozy "Pięknisia" i "Pac-Mana" dojdą w końcu do kompromisu. Roach nie wyobraża sobie natomiast sytuacji, by obozy przygotowawcze jego podopiecznych choćby przez chwilę się pokrywały, jak bywało w przeszłości.

- Chciałbym trenować ich obu oddzielnie. Wyobrażam sobie dwa różne obozy, tak by trzymać ich z daleka od siebie. Nawet pomimo tego, iż na co dzień oni są dobrymi kumplami. Każdy z nich zasługuje na to, bym poświęcił im swój czas tylko dla nich - stwierdził Roach.