SYLWETKA: DAWID MICHELUS

Redakcja, Informacja prasowa

2015-01-10

21-letni Dawid Michelus (-60 kg) ma już w dorobku brązowe medale Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich i Młodzieżowych Mistrzostw Świata. Wygrywał z takimi rywalami jak Tugstsogt Nyambayar (Mongolia) - wicemistrz olimpijski z Londynu i wicemistrz świata 2009. W nowym sezonie ligi WSB powinien należeć do najlepszych zawodników Rafako Hussars Poland.

Dawid Michelus
data i miejsce ur - 16.09.1993 rok
wzrost - 173 cm
waga - 60 kg
kluby - Sokół Piła, Kontra Elbląg
trenerzy od początku treningów - Sławomir Nowicki, Krzysztof Stemplewski, Kamil Stemplewski
medale w MP (od kadetów) - zdobyłem po dwa złote medale wśród kadetów i juniorów, triumfowałem także w kategorii młodzieżowców, a także dwa razy przegrywałem w finałach. W seniorach mam już cztery tytuły.
sukcesy zagraniczne - brązowe medale  Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Singapurze i Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Baku - obydwa w 2010 roku. W turnieju Stamma zdobyłem srebro w 2011 i brąz w 2014 roku.
praworęczny/leworęczny - praworęczny
bilans walk amatorskich - stoczyłem 290 walk, z których przegrałem 22, a 1 zremisowałem.
najtrudniejsza dotychczasowa walka krajowa i zagraniczna - z Mateuszem Polskim w finale Młodzieżowych MP 2014 w Sokółce i Mateuszem Mazikiem w finale MP Seniorów 2011 w Konininie. Na MMŚ w Baku w ćwierćfinale wygrałem z Tugstsogt Nyambayarem z Mongolii, ówczesnym Wicemistrzem Świata Seniorów i późniejszym Wicemistrzem Olimpijskim z Londynu. W półfinale w Singapurze i Baku przegrywałem z Kubańczykiem Robeisy Ramirezem.
najważniejsi pokonani rywale krajowi i zagraniczni - Mateusz Polski, Mateusz Mazik; Tugstsogt Nyambayar oraz Theo Krechlok (Niemcy)
szkoła ukończona (lub w trakcie) - technikum gastronomiczne w Pile. Miesięczne praktyki miałem w poznańskim hotelu Olimpia. Bardzo dobrze radzę sobie z potrawami z mięsa, a moją specjalnością jest karkówka. Muszę zbijać wagę do kategorii lekkiej, dlatego rzadko po nią sięgam, ale po zawodach - czemu nie?
bokserscy idole - Muhammad Ali, Manny Pacquiao
hobby - uwielbiam boksu, ale i - choć rzadko mam możliwość - nurkowanie. Wspólnie z narzeczoną Karoliną Miętka, młodzieżową wicemistrzynią Polski, nurkowaliśmy podczas wakacji w Egipcie. Karolina ukończyła nawet specjalny kurs. A co do ślubu - marzy nam się uroczystość na plaży latem tego roku albo w następnym.