ROC NATION SPORTS: WYNIKI PIERWSZEJ GALI

2015-01-10

Za nami historyczna, bo pierwsza gala grupy Roc Nation Sports, o której tak głośno było w ostatnich dniach i godzinach. W głównej walce wieczoru Dusty Hernandez Harrison (25-0, 13 KO) pokonał Tommy'ego Rainone (22-6-1, 4 KO).

Pierwszy zawodnik, jaki w ogóle podpisał kontrakt z Jayem Z, przeważał od początku do końca i w zasadzie jedyne pytanie brzmiało, czy uda mu się tę potyczkę rozstrzygnąć przed czasem, czy będzie boksował do końca. Ostatecznie po dziesięciu rundach sędziowie punktowali jego zwycięstwo 99:91 oraz dwukrotnie 100:90, dzięki czemu zdobył wakujący pas WBC Continental Americas wagi półśredniej.

Uważany za zaplecze czołówki dywizji średniej Tureano Johnson (17-1, 12 KO) zdobył "srebrny" pas organizacji WBC oraz międzynarodowy WBA, pokonując przed czasem Alexa Therana (17-2, 10 KO). Pressing Johnson wzrastał z każdą minutą i już w końcówce trzeciej rundy przeciwnik walczył tylko o przetrwanie. W czwartej był po raz pierwszy liczony, a dodatkowo nabawił się kontuzji kostki. W piątym starciu znów liczenie i choć Theran dotrwał do przerwy, to już po niej nie podjął rywalizacji.