GŁOWACKI-SEFERI: POZNALIŚMY SKŁAD SĘDZIOWSKI

Redakcja, WBOboxing

2015-01-09

Już tylko trzy tygodnie dzielą Krzysztofa Głowackiego (23-0, 15 KO) od najważniejszej walki w życiu. W ostatni dzień stycznia na ringu w Toruniu spotka się z Nurim Seferim (36-6, 20 KO) w półfinale eliminatora do tronu federacji WBO kategorii junior ciężkiej.

Wciąż nie wiemy jaki ruch podejmie zwycięzca drugiej pary - Tony Bellew. Jeżeli bezpośrednio przystąpi do ataku na jednego z mistrzów, a tak zapowiada, wówczas wygrana w Toruniu może zapewnić "Główce" już teraz pozycję obowiązkowego challengera dla Marco Hucka (38-2-1, 26 KO).

Sporo jeszcze niewiadomych, lecz dziś poznaliśmy skład sędziowski na starcie Głowacki vs Seferi.

Trzecią osobą w ringu będzie Giustino Di Giovanni. Ten doświadczony Włoch sędziował już pojedynki tak znanym pięściarzom jak właśnie Huck, Firat Arslan, Robert Stieglitz, Vic Darchinyan, Hassan N'Dam N'Jikam czy Arthur Abraham. Gościł już wcześniej w naszym kraju, sędziując między innymi Wilczewskiemu, Sulęckiemu, Chudeckiemu, Sękowi oraz Masternakowi.

Jeśli pojedynek zakończy się na pełnym dystansie, zwycięzcę wskażą Ferenc Budai (Węgry), Holger Wiemann (Niemcy) oraz Paweł Kardyni.