Z KIM DeGALE, JEŚLI FROCH ZAWAKUJE PAS IBF? TRZECH KANDYDATÓW

Edward Chaykovsky, Boxingscene

2015-01-08

James DeGale (20-1, 14 KO) nie ma wyboru i czeka do końca miesiąca na decyzję Carla Frocha (33-2, 24 KO), który liczy na spotkanie z Chavezem Jr. Jeśli nie określi się przez te trzy tygodnie, zostanie pozbawiony pasa federacji IBF w wadze super średniej, a mistrz olimpijski z Pekinu przystąpi do starcia o wakujący tytuł.

Z kim w takim przypadku mógłby skrzyżować rękawice James? Kandydatów jest podobno trzech - Rocky Fielding (19-0, 11 KO), Andre Dirrell (24-1, 16 KO), a nawet nieaktywny od dwudziestu miesięcy Mikkel Kessler (46-3, 35 KO).

- Wymienia się nazwisko dziewiątego na liście IBF Fieldinga. Inną opcją jest również Dirrell. Słyszałem również o Kesslerze, pomimo iż nie ma go w rankingu IBF. Ta opcja jest więc chyba mało realna. Ale tak naprawdę dla nas nie jest ważne z kim, James trenuje i czeka. Oczywiście najbardziej zależałoby mu na spotkaniu z Frochem, bo ten pojedynek zelektryzowałby opinię publiczną w Wielkiej Brytanii. Niestety tylko sam Froch wie jaką podejmie decyzję. W każdym razie zegar dla niego tyka nieubłaganie - powiedział Jim McDonnell, szkoleniowiec DeGale'a.