THURMAN: POTRAKTOWAŁBYM KHANA GORZEJ NIŻ GARCIA

Redakcja, Radio Rahim

2015-01-03

Zdaniem niektórych Keith Thurman (24-0, 21 KO) będzie kolejną wielką gwiazdą na miarę transmisji PPV. On sam czeka na wielkie wyzwania i nie ukrywa, że chętnie skrzyżowałby rękawice z Amirem Khanem (30-3, 19 KO), który z kolei naciska na starcie z samym Floydem Mayweatherem Jr (47-0, 26 KO).

Anglik dopiero w zeszłym roku awansował do wagi półśredniej i zdaniem "One Time" ma jeszcze zbyt małe doświadczenie w tym limicie. Ponadto Amerykanin poddaje w wątpliwość wytrzymałość jego szczęki i przekonuje, iż potraktowałby go równie brutalnie jak dwa i pół roku temu Danny Garcia.

- Wiele osób wciąż nie docenia mojej zdolności do równoczesnego nokautowania i boksowania technicznie. Khan to dobry pięściarz, ale daje się łapać. Kiedy zadaje ciosy, samemu staje się łatwy do trafienia. Jeśli bym czysto uderzył, byłoby po wszystkim. Jeśli natomiast on by przymierzył jakimś nawet dzikim ciosem, wytrzymałbym - zapewnia Thurman.

KEITH THURMAN: SERWIS SPECJALNY

- Mam talent oraz odpowiednie umiejętności, by potraktować go tak samo jak kiedyś Garcia. Rozmontowałbym go w jeszcze lepszym stylu. Zresztą Amir powinien najpierw udowodnić swoją przynależność do czołówki wagi półśredniej z prawdziwym półśrednim, bo przecież Devon Alexander również zawędrował tu z niższej kategorii - dodał Amerykanin.