DiBELLA: CHYTROW POTRZEBUJE DWA LATA BY BYĆ GOTOWYM NA GOŁOWKINA

Redakcja, ESPN

2014-12-23

Lou DiBella - czołowy promotor bokserski, prawdopodobnie zrobił transfer roku. Pozyskał bowiem nową gwiazdę wagi średniej, Jewgena Chytrowa (7-0, 7 KO).

Ukrainiec był współpromowany przez grupę Mike'a Tysona, lecz wobec jej rozpadu, sytuację szybko wykorzystał DiBella.

Chytrow to kolejna gwiazda ringów olimpijskich. Najpierw zdobywał medale najważniejszych imprez juniorskich, a w 2011 roku został mistrzem świata, pokonując w finale późniejszego mistrza olimpijskiego, Ryotę Murata. Na igrzyskach w Londynie w pierwszym pojedynku miał wolny los, a w drugim trafił na Anthony'ego Ogogo. Padł remis 18:18, ale na "małe punkty" zwyciężył gospodarz. Warto dodać, że 26-letni obecnie Jewgen w boksie olimpijskim stoczył ponad 500 walk! Nic więc dziwnego, iż teraz radzi sobie tak doskonale w gronie zawodowców. Swoje udziały promotorskie ma również Dimitrij Salita.

DiBella nie ma wątpliwości, że Chytrow wkrótce będzie nowym mistrzem świata i daje sobie dwa lata na zorganizowanie jego pojedynku z aktualnym królem, Giennadijem Gołowkinem (31-0, 28 KO).

Póki co kolejny pojedynek czeka go 9 stycznia w Kalifornii na antenie Showtime. Rywal nieznany. Główną atrakcją będzie występ "lekkiego" Ivana Redkacha (17-0, 13 KO).

- To prawdziwy zwierzak. Może teraz jeszcze nie jest gotowy na Gołowkina, ale pewnego dnia dojdzie do ich spotkania. Moim zdaniem czeka go około dwa lata takiej drogi, by był na niego gotowy i mógł z nim wygrać - powiedział nowy promotor Chytrowa.