WILDER: JEDEN MÓJ RYWAL POKONAŁBY WSZYSTKICH STIVERNE'A

Redakcja, fightnews.com

2014-12-23

Deontay Wilder (32-0, 32 KO) nic sobie nie robi z zarzutów, jakoby nigdy dotąd nie walczył z poważnym rywalem. "Brązowy Bombardier" twierdzi, że jego konkurenci wcale nie byli gorsi niż ci Bermane'a Stiverne'a (24-1-1, 21 KO), z którym zaboksuje 17 stycznia o mistrzostwo WBC w wadze ciężkiej.

- Mam na rozkładzie jednego rywala, Malika Scotta, który pokonałby każdego zawodnika, z którym walczył Stiverne – mówi Amerykanin, zapewniając przy okazji, że choć jako zawodowiec nigdy nie przeboksował pełnych czterech rund, ze Stiverne’em może walczyć nawet przez piętnaście. - Nie jestem amatorem. Znam swoje możliwości. Ciężko pracuję na sali, nic nigdy nie otrzymałem za darmo. Nie mam problemu z boksowaniem dłużej niż cztery rundy. Jeżeli chcecie, możemy walczyć przez piętnaście.

29-latek nie zamierza czynić żadnych konkretnych zapowiedzi co do przebiegu walki, ale podkreśla, że jedno jest pewne – 17 stycznia opuści MGM Grand w Las Vegas jako mistrz świata.

- Wygra lepszy, a ja wiem już, kto jest tym lepszym. Nadchodzi mój czas. Ameryka będzie miała kolejnego mistrza wagi ciężkiej – powiedział.