THURMAN: KIBICE POWINNI TRZYMAĆ GĘBY NA KŁÓDKĘ

Redakcja, fighthubtv.com

2014-12-14

Keith Thurman (24-0, 21 KO) nie ukrywa, że zdenerwowały go gwizdy kibiców, którzy wyrazili w ten sposób niezadowolenie z faktu, że "One Time" nie zdołał znokautować na gali w Las Vega Leonarda Bundu (31-1-2, 11 KO). - Powinni trzymać gęby na kłódkę - mówi wprost.

26-latek zastopował w swojej karierze większość rywali i wyrobił sobie opinię jednego z najgroźniejszych zawodników w wadze półśredniej. Tym razem musiał się jednak zadowolić wygraną na punkty, co rozczarowało wielu fanów obecnych w MGM Grand, tradycyjnie spodziewających się efektownego nokautu ze strony Amerykanina.

Zobacz: THURMAN NA PUNKTY, FANI NIEPOCIESZENI

- Pieprzyć tych kibiców. Niech postawią się na moim miejscu, niech wejdą między liny, spróbują zrobić to, co my robimy. Adrien Broner często podkreśla, na jak duży zasługujemy szacunek, o tym samym mówi Floyd Mayweather Jr. Trzeba szanować każdego, kto wchodzi do ringu, nieważne, czy wygrywa czy przegrywa przez nokaut. Jeżeli jesteś poza ringiem, musisz trzymać gębę na kłódkę. Kibice muszą zrozumieć, że w pierwszej kolejności mają do czynienia z meczem bokserskim, który ewentualnie może się stać walką. Muszą zrozumieć tę formułę – skomentował "One Time".

Thurman miał wprawdzie rywala na deskach w pierwszej rundzie, ale później nie potrafił się mu dobrać do skóry. Przyznał, że w walce z tak nietypowym przeciwnikiem wolał pozostać ostrożny

- Był bardzo niewygodny, nigdy dotąd nie walczyłem z kimś takim, nie widziałem w ogóle, żeby ktoś boksował w ten sposób. Przez ten jego styl wolałem po prostu trafiać, niż dążyć do nokautu – wyjaśnił.

Pięściarz z Florydy ma nadzieję, że jego kolejnym występem nikt nie będzie zawiedziony. Jest na to spora szansa – Amerykanin chce się zmierzyć z Marcosem Maidaną (35-5, 31 KO), a to oznaczałoby wielkie emocje i ciężką wymianę ognia.

- Po walce z Bundu poszedłem zobaczyć w akcji Khana, w pobliżu siedział Maidana, który stwierdził, że chce walczyć. Liczę, że dojdzie do tej konfrontacji w przyszłym roku – powiedział.