LIGA WSB: HUSARIA REMISUJE NA UKRAINIE

Redakcja, Informacja prasowa

2014-12-13

Bokserzy Rafako Hussars Poland remisują 3-3 po pierwszej części rozgrywanego w Łucku test-meczu z Ukraine Otomans. To sprawdzian przed nowym sezonem zawodowej ligi WSB.

- Znakomicie rozpoczęliśmy mecz z silnym zespołem Ukrainy, bowiem swoje walki wygrali Dawid Jagodziński i Marek Pietruczuk. Pierwszy z nich zwyciężył niejednogłośnie na punkty, zaś Marek Pietruczuk triumfował w wyniku kontuzji rywala. Lekarz przerwał walkę w 4. rundzie z powodu pogłębiającej się kontuzji łuku brwiowego Olega Dowhuna - powiedział team menedżer Husarii Jacek Szelągowski.
 
W kolejnych pojedynkach porażki ponieśli Damian Kiwior oraz Kamil Gardzielik i był remis 2-2. Na kolejne prowadzenie polską drużynę wyprowadził mistrz Unii Europejskiej Igor Jakubowski. Pierwsza sesja zakończyła się wynikiem 3-3, bowiem w ostatniej walce przegrał były wicemistrz świata młodzieżowców Paweł Wierzbicki. Rezultaty dwóch walk podopiecznych trenerów Zbigniewa Raubo i Jerzego Baranieckiego - z udziałem Kamila Gardzielika i Pawła Wierzbickiego - można jednak uznać za dyskusyjne.
 
W drugiej serii walk w Łucku boksować będą Grzegorz Kozłowski, Dawid Michelus, Rafał Perczyński, Mateusz Tryc, Roger Hryniuk.

- Nasi pokazali dobry boks z bardzo ciężkimi przeciwnikami. Zobaczymy, jak wypadnie wieczorna sesja - dodał Jacek Szelągowski.

Test-mecz Ukraine Otomans - Rafako Hussars Poland

I seria walk:
49 kg: Denis Kozaruk - Dawid Jagodziński
56 kg: Oleg Dowhun - Marek Pietruczuk
64 kg: Dmitrij Grynczenko - Damian Kiwior
75 kg: Arsen Rizun - Kamil Gardzielik
91 kg: Arsen Azizow - Igor Jakubowski
+91 kg: Taras Neudachin - Paweł Wierzbicki
 
II seria walk:
52 kg: Artem Fatych - Grzegorz Kozłowski
60 kg: Arnold Chegai - Dawid Michelus
69 kg: Bogdan Szełestiuk - Rafał Perczyński
81 kg: Denis Sołonenko - Mateusz Tryc
+91 kg: Igor Szewadzutskij - Roger Hryniuk