OŚWIADCZENIE DRUGIEGO TRENERA

Redakcja, Informacja własna

2014-12-11

Kamil Zieliński, który jest menedżerem i jednocześnie drugim trenerem w Global Boxing Dzierżoniów, wydał oficjalne oświadczenie w związku z zatrzymaniem Piotra Wilczewskiego oraz bokserów Mariusza Wach i Kamila Łaszczyka.

W związku z wydarzeniem która miała miejsce w dniu wczorajszym, jako manager Klubu chciałbym odnieść się do zaistniałej sytuacji.

W dniu wczorajszym, podczas podróży do Radomia na konferencję prasowa zostali zatrzymani do rutynowej kontroli: Piotr Wilczewski, Mariusz Wach i Kamil Łaszczyk.

Teoretycznie do rutynowej kontroli, ponieważ na filmiku, który dostępny jest już w sieci, możemy zauważyć nie oznakowany radiowóz, obok kolejne dwa oznakowane radiowozy, które były nastawione na przeszukanie od razu z psem tropiącym. Czy tak wygląda rutynowa kontrola? Nie sądzę. Zostali zatrzymani i nie postawiono nikomu zarzutów. Jest to sprawa wyjaśniająca, nie przeciwko bezpośredniej osobie. Podczas przeszukania znaleziono w samochodzie w miejscu ogólnodostępnym około 100 gram środka prawdopodobnie odurzającego, podobnego do Amfetaminy. Narkotester nie wykrył bezpośrednio żadnego narkotyku, oprócz tego znaleziono amunicję. Nie znaleziono tego u nikogo osobiście czy bagażu, chociażby podręcznym.

Potwierdzam, że nie jest to postępowanie przeciwko danej osobie, a wyjaśniające, nikt nie usłyszał zarzutów. W takim wypadku Policja przeszukała również mieszkania całej trójki oraz Klub Bokserski. Podczas przeszukiwania Klubu bylem osobiście obecny, w żadnym z miejsc nie znaleziono żadnych substancji odurzających, amunicji czy broni palnej. Policja działała na gorąco w związku z zaistniałym wydarzeniem w Opocznie, więc robili to na legitymację służbową. Zaprzeczam doniesieniom prasowym, że jest to prowadzona akcja od jakiegoś czasu i którykolwiek z nich był obserwowany.

Dopiero na moją prośbę będzie sporządzony nakaz i raport z prokuratury, więc wszystkie działania miały na celu wyjaśnić całą sprawę, a nie było działania konkretnie przeciwko komuś. Kilkadziesiąt minut temu Mariusz Wach i Kamil Łaszczyk zostali zwolnieni po złożeniu wstępnych wyjaśnień na policji, nie mają żadnego związku ze sprawa i są już w drodze do Radomia.

Wierzymy, że Piotrek Wilczewski składa wyjaśnienia w prokuraturze i szybko opuści areszt, ponieważ nie ma żadnego związku z tą sprawą. Został dłużej, ponieważ auto należało do niego. Sprawą zajmuje się adwokat, i w dniu dzisiejszym miejmy nadzieje wszystko się wyjaśni, a Piotrek również dołączy do chłopaków w Radomiu.

Więcej informacji o zaistniałej sytuacji już wkrótce, ponieważ ciągle trwa postępowanie wyjaśniające. Jeżeli komuś zależało na pokrzyżowaniu planów co do odbycia się Gali i występu na niej zawodników, niestety nie udało się, bo Chłopaki normalnie wychodzą jutro do walki. W narożniku wystąpi cały zaplanowany Team Global Boxing bez żadnych zmian, z Piotrkiem Wilczewskim jako trenerem głównym i mną jako drugim trenerem.

Manager Global Boxing Dzierżoniów/Drugi Trener Kamil Zieliński