PRICE KONTUZJOWANY, NIE WYSTĄPI W OLDENBURGU

Redakcja, Informacja prasowa

2014-12-02

David Price (18-2, 15 KO) nabawił się podczas sparingu kontuzji bicepsa i nie wystąpi 6 grudnia na gali w EWE Arena w Oldenburgu. Brytyjski ciężki miał się tego dnia zmierzyć z Argentyńczykiem Emilio Ezequielem Zarate (18-13-3, 9 KO).

- To bardzo frustrujące, czułem w trakcie przygotowań, że jestem w życiowej formie. Lekarz już to obejrzał, powiedział, że to nic poważnego, ale doradził, aby 6 grudnia nie wchodzić do ringu. Cóż, takie rzeczy się przytrafiają bokserom. W ciągu kilku tygodni dojdę do siebie. W tym czasie nie ma co ryzykować. Przyszły rok będzie dla mnie wielki, dlatego muszę być w pełni sił, bez żadnych urazów – stwierdził brązowy medalista olimpijski z Pekinu.

Pojedynek Price-Zarate jest już kolejnym, który wypadł z rozpiski sobotniej gali. Wcześniej ze względu na kontuzję wycofał się też mistrz IBF w kategorii junior ciężkiej Yoan Pablo Hernandez, który miał boksować z Olą Afolabim.

Główne wydarzenie wieczoru pozostaje jednak nietknięte. W nim rękawice skrzyżują czempion WBA wagi półciężkiej Jurgen Braehmer (44-2, 32 KO) oraz Paweł Głażewski (23-2, 5 KO). Transmisja w sobotę od 19:00 w Polsacie Sport.