SAUNDERS NIEZNACZNIE LEPSZY OD EUBANKA JR

Redakcja, Informacja własna

2014-11-30

Rewanż Chisora vs Fury poprzedził równie wyczekiwany pojedynek w wadze średniej pomiędzy dwoma niepokonanymi Brytyjczykami - Billy Joe Saundersem (21-0, 11 KO) oraz Chrisem Eubankiem Jr (18-1, 13 KO). Nieznacznie lepszy okazał się ten pierwszy.

Pierwsza odsłona to rywalizacja na ciosy przednią ręką. Lepszy okazał się prawy prosty Saundersa, który wyprzedzał lewy syna legendarnego niegdyś mistrza. Eubank w drugiej wyprzedził rywala bezpośrednim prawym, ale w odpowiedzi w trzeciej rundzie Billy najpierw kilka razy uderzył lewym po dole, by w samej końcówce trafić lewym krzyżowym na górę.

Kolejne minuty były wyrównane, choć prawy "jab" Saundersa robił chyba minimalną różnicę. Dlatego Chris na półmetku przeszedł do ostrzejszego ataku, szukając swojej szansy w trochę chaotycznych wymianach przy linach bądź zwarciu. W ósmym starciu zyskał wyraźną przewagę. Uderzał prawym hakiem, którym ciągnął od dołu w nietypowej płaszczyźnie i kilka razy zahaczył głowę przeciwnika. Początek dziewiątej rundy należał do aktywniejszego Saundersa, ale w końcówce zainkasował najpierw lewy, a niemal równo z gongiem prawy sierp. Szczególnie ta druga akcja miała swoją wymowę, bowiem Billy wracał do narożnika "na miękkich nogach". Trudna do punktowania była runda dziesiąta - więcej bił Saunders, za to Eubank z większą mocą. Podobny przebieg miały następne trzy minuty i przed ostatnim starciem wszystko było jeszcze sprawą otwartą. A w nim więcej sił zachował Eubank. Zamęczył przeciwnika trzyminutową ofensywą i gdy zabrzmiał ostatni gong Saunders wyglądał na bardzo wyczerpanego. Sędziowie mieli trudne zadanie, opowiadając się ostatecznie niejednogłośnie za Billym - 115:114, 115:113 i 113:116. Tym samym został on oficjalnym pretendentem z ramienia federacji WBO do tytułu w wadze średniej.