KIMBO WRACA NA RING, 11 GRUDNIA ZMIERZY SIĘ Z USTINOWEM

Redakcja, fightnews.com

2014-11-24

Po dwóch niespełna dwóch latach przerwy Kevin Ferguson, bardziej znany jako Kimbo Slice (7-0, 6 KO), wraca na ring. Amerykanin ma wystąpić 11 grudnia podczas gali w Moskwie. Jego rywalem będzie białoruski olbrzym Aleksander Ustinow (29-1, 21 KO).

Dla Slice’a, byłego zawodnika UFC, który zdobył światową sławę za sprawą ulicznych walk publikowanych w internecie, będzie to pierwszy bokserski rywal z prawdziwego zdarzenia. Do tej pory 40-latek walczył z anonimowymi pięściarzami, nawet z nimi mając niekiedy problemy. Tym razem skrzyżuje rękawice z dobrze znanym, mierzącym 202 cm Ustinowem, który w ostatnim pojedynku wypunktował Davida Tuę.

Białorusin ma nadzieję, że wygrana przybliży go do walki o mistrzostwo świata. Jeszcze niedawno Ustinow był promowany przez należącą do braci Kliczków grupę K2 Promotions.

- Bracia podpisali z nim kontrakt chyba tylko po to, aby trzymać go w ryzach. Wiedzą, że Aleksander stanowi poważne zagrożenie, więc robili wszystko, aby nie spotkać się z nim w ringu. Walka z Władimirem to teraz nasz główny cel – powiedział nowy promotor Ustinowa Władimir Hriunow.

Głównym wydarzeniem grudniowej gali w Moskwie będzie starcie pomiędzy Fiodorem Czudinowem (11-0, 9 KO) a Benem McCullochem (14-0, 11 KO), którzy powalczą o tymczasowy pas WBA w kategorii superśredniej.