HBO ZAINTERESOWANE WALKĄ GOŁOWKIN-KOROBOW

Redakcja, itar-tass.com

2014-11-24

Coraz więcej mówi się o przyszłorocznej walce Giennadija Gołowkina (31-0, 28 KO) z Mattem Korobowem (24-0, 14 KO). Rosjanin, który tak jak Kazach święcił triumfy na ringach amatorskich, a teraz z powodzeniem rywalizuje na zawodowstwie, zdradził, że telewizja HBO jest poważnie zainteresowania tym pojedynkiem.

- Gołowkin to byłby ciekawy rywal, zwłaszcza dla kibiców w Rosji i Europie. Amerykańskich fanów nasza walka z pewnością również zainteresuje. Możliwe, że zmierzymy się ze sobą w przyszłym roku. Z tego co wiem HBO jest na tak. Jesteśmy z Giennadijem godnymi siebie rywalami, możemy dać dobry pojedynek – powiedział Korobow.

Najpierw 31-latek musi jednak pokonać Andy’ego Lee (33-2, 23 KO), z którym 13 grudnia w Las Vegas zaboksuje o wakujący pas WBO w wadze średniej.

- Szykuję się na długi i trudny pojedynek. Lee ma dobry lewy prosty, jest szybki, o kilka centymetrów wyższy ode mnie. Moje przygotowania przebiegają jednak bardzo dobrze i wierzę, że odniosę zwycięstwo – stwierdził Rosjanin.

Kilkadziesiąt dni po walce Korobow-Lee na ring wróci też Gołowkin. Kazach, mistrz WBA i tymczasowy WBC, zmierzy się 21 lutego w Monte Carlo z Martinem Murrayem (29-1-1, 12 KO).