ARUM: FLOYD NIE UZBIERAŁ TYLU NOKDAUNÓW W CIĄGU 12 LAT

Redakcja, boxingscene.com

2014-11-24

Choć Manny'emu Pacquiao (57-5-2, 38 KO) nie udało się pokonać Chrisa Algieriego (20-1, 8 KO) przed czasem, fani Filipińczyka nie powinni być zawiedzeni jego niedzielnym występem. - Miał rywala sześć razy na deskach. To dwa razy więcej nokdaunów niż Mayweather zanotował w ciągu ostatnich dwunastu lat - powiedział promotor "Pacmana" Bob Arum.

Szef Top Rank nie przepuszcza żadnej okazji do uszczypliwości względem Amerykanina, bo chce go w końcu skusić do wyczekiwanej od lat walki z Pacquiao. Twierdzi, że rozmowy na ten temat są już prowadzone, a piłeczka jest po stronie amerykańskiego pięściarza.

Zobacz też: PACQUIAO: CHCĘ MAYWEATHERA!

- Jedyna czynność, jaką on i jego ludzie muszą wykonać, to podniesienie telefonu. Ja będę przy telefonie, Manny również. Jeżeli boks ma być znowu liczącym się sportem, ta walka musi się odbyć. Trzeba skończyć z tymi wszystkimi bzdurami. Wspólnymi siłami musimy doprowadzić do ich pojedynku – oznajmił niespełna 83-letni promotor.

Pięściarze nie muszą się martwić o odpowiednią dla mega walki lokalizację. Jerry Jones, właściciel Dallas Cowboys, zapowiedział, że jeżeli obie strony dojdą do porozumienia, będzie robić wszystko, aby pojedynek odbył się na wielkim AT&T Stadium w Arlington. Jones jest pewny, że na walkę przyszłoby co najmniej 80 tysięcy kibiców.

Zobacz też: LAMPLEY: DO TEJ WALKI NIE DOJDZIE

- To byłoby coś wspaniałego, jedna z największych walk ostatnich piętnastu lat. Musiałaby się odbyć na naszym stadionie. To byłoby epickie wydarzenie – powiedział.

Mayweather na razie na zaczepki filipińskiego obozu nie odpowiada.