KUBRAT PULEW O KLICZCE ORAZ INNYCH Z CZOŁÓWKI WAGI CIĘŻKIEJ

Redakcja, BoxingNewsOnline

2014-11-15

- Briggs to nie bokser, tylko zwykły klaun. Kliczko to co innego, on jest prawdziwym profesjonalistą - docenia swojego dzisiejszego rywala Kubrat Pulew (20-0, 11 KO). Wieczorem Bułgar zaatakuje Władimira Kliczkę (62-3, 52 KO), mistrza świata wszechwag federacji WBA/WBO/IBF.

- Nikt w obecnej wadze ciężkiej nie ma takiego doświadczenia jak mój przeciwnik. Do tego jest nieustannie pilny, bardzo pracowity i profesjonalny we wszystkim co robi. Ale pokażę mu rzeczy, których jeszcze dotąd nie doświadczył - zapewnia challenger.

Bułgar odniósł się również do innych ciekawych nazwisk królewskiej kategorii - Deontay Wildera (32-0, 32 KO), Bermane'a Stiverne'a (24-1-1, 21 KO) i Anthony'ego Joshuy (9-0, 9 KO).

- Wilder rzeczywiście może mieć potencjał, jednak na tym etapie kariery wciąż pozostaje niesprawdzony. Stiverne jest dobry, lecz patrząc na jego ciało mam zastrzeżenia co do jego etyki pracy. Prawdopodobnie największym talentem od lat jest Joshua, ale on wraz ze swoim zespołem nie powinni się śpieszyć i robić krok po kroku. Czas będzie płynął na jego korzyść - dodał Pulew.