RANKING WBA: PAWEŁ GŁAŻEWSKI WSKOCZYŁ NA ÓSME MIEJSCE

Redakcja, WBAnews

2014-11-14

Tak jak można było się spodziewać, Paweł Głażewski (23-2, 5 KO) po zakontraktowaniu walki o mistrzostwo świata federacji WBA znalazł się w czołowej piętnastce rankingu tej organizacji, który właśnie został uaktualniony.

Popularny "Głaz" 6 grudnia w Oldenburgu skrzyżuje rękawice z zasiadającym na tronie Jurgenem Brahmerem (44-2, 32 KO), który przecież odprawił już jednego z naszych rodaków - Aleksa Kuziemskiego.

Wracając do notowania WBA, Paweł wskoczył w nim na ósme miejsce. Pozostali trzej nasi przedstawiciele to zawodnicy kategorii junior ciężkiej, którzy utrzymali swoje pozycje sprzed miesiąca. Tak więc szóste miejsce przypadło Mateuszowi Masternakowi (33-2, 24 KO), a tuż za jego plecami widnieje nazwisko Krzysztofa Głowackiego (23-0, 15 KO). Pierwszą dziesiątkę zamyka natomiast Paweł Kołodziej (33-1, 18 KO).

Przypomnijmy, że Głażewski w tym roku zanotował dwa zwycięstwa punktowe. Najpierw w kwietniu po wielkiej wojnie stosunkiem głosów dwa do remisu odprawił Maćka Miszkinia, a w połowie sierpnia pokonał Amerykanina Rowlanda Bryanta.