JESSIE VARGAS DLA PACQUIAO W 2015?

Steve Kim, boxingscene.com

2014-11-07

Mistrz WBA w wadze junior półśredniej Jessie Vargas (25-0, 9 KO) zdradził, że może być kolejnym rywalem Manny'ego Pacquiao (56-5-2, 38 KO). Amerykanin odbył już nawet w tej sprawie wstępną rozmowę z promotorem.

- To prawda, rozmawiałem z Bobem Arumem i na pewno istnieje szansa, że zaboksuję z Mannym. Na razie jednak koncentruję się na swojej najbliższej walce, nic innego nie zaprząta mi głowy. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, być może zmierzę się z Pacquiao – stwierdził 25-latek.

Vargas wystąpi 22 listopada na gali w Makau, gdzie skrzyżuje rękawice z Antonio DeMarco (31-3-1, 23 KO). Na tej samej gali "Pacman" stanie do walki z niepokonanym Chrisem Algierim (20-0, 8 KO). Jako że zarówno on, jak i Vargas jest promowany przez Top Rank, walka pomiędzy nimi wydaje się bardzo prawdopodobna. Tym bardziej, że DeMarco posiada tytuł w wadze junior półśredniej, a wszystko wskazuje na to, że Filipińczyk przejdzie niebawem do tej kategorii i będzie chciał boksować o mistrzostwo świata. Najpierw jednak obaj pięściarze muszą odnieść za dwa tygodnie zwycięstwo w Chinach.