PROKSA: SULĘCKI, A POTEM SAUNDERS LUB EUBANK

Redakcja, worldboxingnews.net

2014-11-07

Grzegorz Proksa (20-0, 11 KO) jest przekonany, że w sobotę na ringu w Krakowie pokona Macieja Sulęckiego (18-0, 3 KO) i wróci do rywalizacji z europejską czołówką wagi średniej. Na liście życzeń "Super G" są m.in. Billy Joe Saunders i Chris Eubank Jr, którzy 29 listopada zmierzą się na gali w Londynie.

SULĘCKI: WSZYSTKIE ATUTY SĄ U MNIE

- Muszę pokonywać takich rywali jak Sulęcki, żeby wrócić do poziomu, na którym rywalizowałem wcześniej. Zwycięstwo nie zapewni mi może walki o mistrzostwo świata, ale pozwoli mi boksować z czołowymi w Europie zawodnikami kategorii średniej i super średniej. Udowodnię, że nadal potrafię walczyć na europejskim poziomie. Potem chętnie się zmierzę ze zwycięzcą pojedynku Saunders-Eubank Jr. Będę kibicować Chrisowi, bo jestem wielkim fanem jego ojca i za młodu byłem zafascynowany tą postacią. Dzielenie ringu z jego synem byłoby zaszczytem – stwierdził niespełna 30-letni pięściarz.

Walka Proksa-Sulęcki zakontraktowana jest na dziesięć rund i będzie jedną z atrakcji poprzedzających główną walkę bokserskiego wieczoru w Krakowie. W niej rękawice skrzyżują Tomasz Adamek i Artur Szpilka.