POLSAT BOXING NIGHT: JAK I GDZIE OGLĄDAĆ?

Redakcja, Informacja prasowa

2014-11-06

Galę Polsat Boxing Night na żywo z Krakowa będą mogli zobaczyć za 40 zł w systemie „pay-per-view” (PPV) abonenci Cyfrowego Polsatu (www.cyfrowypolsat.pl) i użytkownicy największej polskiej telewizji internetowej IPLA (www.ipla.tv), która dodatkowo zaoferuje możliwość obejrzenia wydarzenia z wielu kamer.

Bezpośrednio przed wielką Galą, o godz. 19.00 dla widzów PPV Cyfrowego Polsatu i IPLI rozpocznie się studio prowadzone przez dziennikarzy Polsatu Sport. Pierwszą relacją z Gali „Polsat Boxing Night – Chwila Prawdy” będzie piątkowe ważenie zawodników, które o godzinie 17.00 pokaże na żywo kanał Polsat Sport News. W sobotę, w dniu Gali, transmisja rozpocznie się już o godzinie 19:00. Punktualnie o godzinie 19.45 widzowie zobaczą niespotykane do tej pory na galach bokserskich specjalne oficjalne otwarcie, w którym wystąpią wszyscy pięściarze, którzy walczyć będą tego wieczoru w Krakowie.

Najlepsi dziennikarze na miejscu akcji

Gospodarzem i moderatorem Gali "Polsat Boxing Night - Chwila Prawdy" będzie Mateusz Borek, który przeprowadzi również wywiady z zawodnikami w ringu tuż po zakończeniu walk. Gośćmi Jerzego Mielewskiego w studiu będą: ekspert Polsatu Sport Janusz Pindera i bokserski Mistrz Europy - Przemysław Saleta. Galę skomentują: Andrzej Kostyra i były Mistrz Europy w wadze ciężkiej Albert Sosnowski, a reporterami w Kraków Arenie będą: Artur Łukaszewski i Karolina Owczarz. Trzecią edycję "Polsat Boxing Night" poprowadzi w ringu znany z klatki i ringu gal KSW Paweł Wójcik. Autorem scenariusza Gali jest Dyrektor ds. Sportu Telewizji POLSAT Marian Kmita, we współpracy z Pawłem Wójcikiem. Telewizja POLSAT transmitując Galę zapewni najwyższą jakość przekazu, którą przygotowuje 70. osobowa ekipa Polsatu Sport, za pomocą 14 kamer, w tym dwóch kamer super slomo. Ciekawostką jest, że do obsługi "Polsat Boxing Night" zostanie wykorzystanych ponad 10 km kabli.
 
W Cyfrowym Polsacie dostęp do tej widowiskowej gali mogą zamówić użytkownicy dekoderów satelitarnych. Wszystkie walki będzie można obejrzeć w dwóch formatach: w wysokiej rozdzielczości (HD) na pozycji 444 (Polsat Boxing Night HD) oraz standardowej (SD) na pozycji 445 (Polsat Boxing Night).
 
W IPLI galę będzie można obejrzeć w serwisie www.ipla.tv oraz aplikacji IPLA na komputery z systemem Windows, Smart TV (Samsung, LG, Netia Player) oraz urządzenia mobilne z systemami Android i iOS. Wydarzenie w IPLI będzie dostępne dla użytkowników na terytorium Polski zarówno w jakości HD, jak i SD, w cenie 40 zł, a także dla widzów z całego świata (za wyjątkiem USA).
 
Pojedynek Adamek vs Szpilka w IPLI z wielu kamer
 
Dodatkową atrakcją dla widzów IPLI będzie możliwość obejrzenia gali z wykorzystaniem funkcji wielokamerowej. Użytkownik, obok przekazu głównego, będzie miał do dyspozycji 4 dodatkowe kamery, które będzie mógł samodzielnie wybierać i wielokrotnie zmieniać, korzystając z najbardziej dogodnego ujęcia do kibicowania ulubionemu zawodnikowi. Każda z kamer umożliwia także cofanie materiału, dzięki czemu w każdej chwili można wrócić do wyjątkowego ciosu, skutecznego bloku czy nokautu. Zostaną przygotowane następujące kamery:
# 2 kamery w narożnikach ringu,
# kamera główna zbliżeniowa,
# kamera na ramieniu (ruchoma na mini dźwigu).