KONFERENCJA FUNDRAISING W SPORCIE

Redakcja, Informacja własna

2014-10-31

Jak efektywnie połączyć sport, pozyskiwanie pieniędzy i dobre praktyki w zarządzaniu niezależnie od wielkości organizacji? Opowiedzą o tym eksperci w czasie Konferencji 'Fundraising w sporcie', której patronem medialnym został portal Bokser.org.

Polskie Stowarzyszenie Fundraisingu wraz z Fundacją Rozwoju Kultury Fizycznej zapraszają na jedyną w Polsce konferencję o skutecznym pozyskiwaniu funduszy na rzecz organizacji sportowych. Odbędzie się 28 listopada w Warszawie w Centrum Olimpijskim. Jeśli działasz w instytucji sportowej nie może Cię na niej zabraknąć.

Prelegentem oraz gościem honorowym tegorocznej edycji konferencji będzie reprezentantka Polski i drużyny „złotych” siatkarek Dorota Świeniewicz. Opowie o swojej drodze w zarządzaniu organizacją oraz o tym, w jaki sposób sukces sportowy można przekuć w sukces w sektorze organizacji pozarządowych.  

Głównymi tematami konferencji będą: zarządzanie organizacjami sportowymi oraz fundraising w sporcie. O dobrych praktykach z zakresu zarządzania opowiedzą m.in. Monika Chabior z Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej, realizującej program Nasz Orlik, prof. Bogusław Ryba z Polskiej Korporacji Menedżerów Sportu, Patrycja Plewka z Amp Futbol i Damian Witkowski z Volunteers4sport.  

Doświadczeniem fundraisingowym (dotyczącym zdobywania funduszy i utrzymywania relacji z darczyńcami) podzielą się natomiast m.in. Robert Kawałko z Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu, Kinga Chłopicka  z Krakowskiego Klubu Karate Tradycyjnego, Marcin Kuśmierz z Akademii Piłki Nożnej GKS Tychy, dr Bartosz Krawczyński reprezentujący Instytut Sportu, przedstawiciel wyjątkowej akcji Runmageddon oraz Tomasz Chołast z portalu zrzutka.pl.

To druga edycja tej konferencji, pierwsza odbyła się w 2013 roku i zgromadziła 90 uczestników z ponad 50 organizacji.  

Koszt udziału w konferencji to 200 zł.
Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie http://www.sport.fundraising.org.pl/zapisz_sie/

Organizatorem konferencji jest Polskie Stowarzyszenie Fundraisingu. PSF zajmuje się promocją w Polsce idei fundraisingu, czyli efektywnego i etycznego pozyskiwania funduszy dzięki utrzymywaniu relacji z darczyńcami. Jest również organizacją, która integruje zawodowych fundraiserów  oraz osoby zainteresowane fundraisingiem. Stowarzyszenie powstało w 2006 roku i zrzesza prawie 400 członków.  


Celem Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej jest podejmowanie działań sprzyjających rozwojowi kultury fizycznej. FRKF jest operatorem programu Nasz Orlik. Dzięki tej ofercie wszyscy mieszkańcy Polski mogą bezpłatnie korzystać  wybudowanych w ostatnich latach 2604 Orlików, na których od marca do września 2014 r. odbyło się 8465 imprez propagujących łącznie ponad 70 dyscyplin sportu. Odwiedziło je w tym czasie blisko 17 000 000 osób.

Partnerem Merytorycznym została Fundacja Doroty Świeniewicz. Fundacja prowadzi działania z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu oraz zachęca młodych ludzi do zaangażowania w sport i podejmowania sportowej rywalizacji. Przyznając stypendia fundacja wyrównuje szanse uzdolnionych sportowo dzieci i młodzieży, także wywodzących się ze środowisk wiejskich, a w szczególności dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej lub materialnej.  

Patronat Honorowy nad konferencją objął Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski.