REWANŻ MASTERNAK-DROZD NA HORYZONCIE?

Redakcja, sportbox.ru

2014-10-28

Promotor Mateusza Masternaka (33-2, 24 KO) Kalle Sauerland nie wyklucza, że Polak w niedalekiej przyszłości zaboksuje o mistrzostwo świata. 27-letni wrocławianin miałby się zmierzyć z pogromcą swoim i Krzysztofa Włodarczyka - Rosjaninem Grigorijem Drozdem (39-1, 27 KO).

W październiku ubiegłego roku "Master" i "Piękniś" stoczyli emocjonujący pojedynek w Moskwie, zakończony wygraną Rosjanina przez techniczny nokaut w jedenastej rundzie. Niespełna rok później Drozd zwyciężył też Włodarczyka, odbierając mu tytuł WBC w kategorii junior ciężkiej. Jako byłemu mistrzowi "Diablo" przysługuje teraz rewanż z Rosjaninem, ale jeżeli z niego nie skorzysta, swoją szansę może otrzymać Masternak.

- Rewanż Masternaka z Drozdem? Dlaczego nie? Do tej walki może dojść – mówi Sauerland.

Na razie Masternak, który po dwóch porażkach próbuje odbudować swoją karierę pod okiem Ulliego Wegnera, musi jednak uporać się z Jeanem Marciem Mormeckiem (37-5, 23 KO). Jeżeli wygra, czekają go kolejne ciekawe wyzwania.

- Mateusz na pewno będzie lepszy pod wodzą Wegnera. Bardzo wierzymy w przyszłość Masternaka, dlatego też przydzieliliśmy mu naszego najbardziej doświadczonego trenera. Chcemy wszystko przeanalizować, zatwierdzić zmiany i je zaimplementować. Wtedy wszystko wróci na dobrą drogę – powiedział niedawno Sauerland w rozmowie z BOKSER.ORG.