TRENER GOŁOWKINA WĄTPI W WALKĘ Z COTTO

Redakcja, ontheropesboxing.com

2014-10-27

Giennadij Gołowkin (31-0, 28 KO) jest przepełniony nadzieją na walkę z Miguelem Cotto (39-4, 32 KO), ale trener Kazacha Abel Sanchez wątpi, aby kiedykolwiek do niej doszło. Jego zdaniem Portorykańczyk nie chce mieć nic wspólnego z "GGG".

- Nie sądzę, żeby Miguel wszedł do ringu z Giennadijem, to bardzo mało prawdopodobne. Cotto mówi teraz o pojedynkach z "Canelo" i innymi zawodnikami, którzy nie znajdują się nawet w tej samej lidze co Gołowkin. Jakiś czas temu złożyliśmy propozycje właściwie wszystkim liczącym się pięściarzom wagi średniej i nikt jej nie przyjął. Wielu bokserów potrafi tylko gadać – powiedział szkoleniowiec.

Gołowkin wróci na ring 21 lutego w Monte Carlo, gdzie zmierzy się z Martinem Murrayem (29-1-1, 12 KO). Kazach jest zdecydowanym faworytem, ale Sanchez podkreśla, że Brytyjczyk to klasowy zawodnik.

- Przeboksował dwanaście rund z Sergio Martinezem, więc trzeba założyć, że to pięściarz z prawdziwego zdarzenia. Ma dobry rekord, jedyna widniejąca w nim porażka to ta z Sergio, będzie zatem stanowić pewne zagrożenie. Będziemy trenować tak, jakby miała to być najtrudniejsza walka w karierze Giennadija. A jeżeli on znowu szybko wygra, to nie dlatego, że rywal jest słaby, tylko dlatego, że on jest tak dobry – stwierdził.