OLEG MASKAJEW ZAPOWIADA POWRÓT

Redakcja, itar-tass.com

2014-10-27

Pomimo 45 lat na karku były mistrz świata wagi ciężkiej Oleg Maskajew (39-7, 28 KO) nie składa broni. Rosjanin wyleczył niedawno kontuzję i wkrótce chce ponownie stanąć w ringu.

- W ostatnich trzech walkach zmagałem się z poważnym urazem pleców. Na szczęście problemy mam już za sobą, czuję się świetnie. Od pewnego czasu trenuję i niebawem będę gotowy ponownie boksować. Nie ukrywam, że chciałbym walczyć w Rosji, gdzie dobrze znam kibiców – powiedział były czempion.

Maskajew, który piastował pas WBC w latach 2006-2008, ostatnią walkę stoczył w listopadzie ubiegłego roku, pokonując na dystansie dziesięciu rund innego weterana, Danny’ego Williamsa. W piątek dopingował natomiast swojego rodaka Aleksandra Powietkina (28-1, 20 KO), boksującego w Moskwie z Carlosem Takamem. Maskajew twierdzi, że przy odrobinie pracy jego młodszy kolega może niebawem dopiąć swego i doprowadzić do upragnionego rewanżu z Władimirem Kliczką (62-3, 52 KO).

- Powietkinowi brakuje czasem agresji, ale ma ducha walki. Jeżeli poprawi błędy z pierwszego pojedynku, będzie miał szanse w rewanżu z Ukraińcem – skomentował.