GOŁOWKIN vs MURRAY 21 LUTEGO W MONTE CARLO

Redakcja, ESPN

2014-10-26

Po sobotnim zwycięstwie Martina Murraya (29-1-1, 12 KO) potwierdzono, że w kolejnej walce Brytyjczyk zaboksuje o mistrzostwo świata z Giennadijem Gołowkinem (31-0, 28 KO). Pojedynek odbędzie się 21 lutego w Monte Carlo.

Promotor Kazacha Tom Loeffler zdradził, że porozumienie w sprawie tej potyczki obozy osiągnęły już miesiąc temu, ale z oficjalną informacją trzeba było poczekać na zwycięstwa Gołowkina z Marco Antonio Rubio oraz Murraya z Domenico Spadą. I choć Murray w starciu z Włochem nie zachwycił, strona Kazacha przekonuje, że to odpowiedni kandydat do walki z siejącym postrach "GGG".

Zobacz: GOŁOWKIN CORAZ WYŻEJ W P4P

- Naszym zdaniem Murray to najlepszy z dostępnych kandydatów. Uważamy, że wygrał w Argentynie z Sergio Martinezem, a w Niemczech z Felixem Sturmem. Sądzę, że pokonałby też takich mistrzów, jak Jermain Taylor i Miguel Cotto. Walka Gołowkin-Murray to starcie na szczycie wagi średniej. Mimo wszystko sądzę, że Giennadij zaliczy kolejny nokaut – powiedział Loeffler.

Na takie rozwiązanie liczy też sam zainteresowany. Gołowkin ma nadzieję, że po zwycięstwie nad Murrayem przyjdzie w końcu czas na większe wyzwania.

- Nie mogliśmy skusić Chaveza, Cotto czy "Canelo". Będziemy więc czekać na wynik potyczki Miguela z Saulem, a tymczasem Murray to najlepszy kandydat do walki – powiedział Kazach.