ROSADO SPRAWDZI REALNE MOŻLIWOŚCI DAVIDA LEMIEUX

Redakcja, Boxingscene

2014-10-20

Cieszący się ogromną popularnością w Kanadzie David Lemieux (32-2, 30 KO), w końcu zaliczy debiut na amerykańskim rynku. Bombardier z Montrealu od jakiegoś czasu pozostawał wolnym strzelcem, a teraz związał się kontraktem ze stajnią Golden Boy Promotions na jedną walkę. Ale nie byle jaką.

Niespełna 26-letni zawodnik, mistrz Ameryki Północnej wagi średniej, stanie naprzeciw innego znanego wojownika Gabriela Rosado (21-8, 13 KO). Kibice zobaczą więc z pewnością ostre wymiany i niechybny nokaut na jednym z nich, stąd też nie dziwi transmisja stacji HBO. O wszystkim poinformował menadżer Davida, Camille Estephan.

Poza walką wieczoru na ringu w Barclays Center zobaczymy jeszcze pojedynek Jamesa De la Rosy (23-2, 13 KO) z Hugo Centeno Jr (21-0, 11 KO) w dywizji junior średniej, a także w junior półśredniej walkę Frankie Gomeza (18-0, 13 KO) z Thomasem Dulorme (21-1, 14 KO).

- To bardzo dobry i przede wszystkim znany w Ameryce rywal. Czuję się silniejszy niż kiedykolwiek dotąd i nie mogę się już doczekać naszego spotkania - powiedział Lemieux.