REKORDY POPULARNOŚCI GOŁOWKINA

Redakcja, Informacja prasowa

2014-10-20

Giennadij Gołowkin (31-0, 28 KO) podbił serca Amerykanów do tego stopnia, że oglądają go w akcji chętniej niż "swoich". Jego sobotnią, błyskawiczną egzekucję na bardzo groźnym przecież Marco Antonio Rubio w hali StubHub Center w Carson obejrzało na żywo aż 9 323 widzów!

Dla porównania - kiedy Andre Ward, miejscowy bohater, bił się z Arthurem Abrahamem w półfinale turnieju "Super Six", na trybunach zasiadło ponad cztery tysiące mniej (5 311) fanów szermierki na pięści. Wynik z soboty jest nie tylko najlepszych "rezultatem" tej hali jeśli chodzi o boks. Tu nigdy nie zasiadło tylu widzów na żadnym innym wydarzeniu - czy to sportowym, czy kulturowym.

Nie ma się więc co dziwić, jeśli stacja HBO już w przyszłym roku przeniesie zapewne bombardiera z Kazachstanu z "otwartej" transmisji do systemu PPV, czyli "płać aby obejrzeć". I jeśli rywal będzie odpowiedniej klasy, a takim na pewno będzie ktoś z trójki Alvarez/Cotto/Ward, to i wynik PPV może być zaskakująco wysoki.

GIENNADIJ GOŁOWKIN: SERWIS SPECJALNY

Dodajmy jeszcze, że Rubio był osiemnastą z rzędu ofiarą "GGG", która poległa przed czasem. Tak oto Gołowkin wygrał przez nokaut każdą z trzynastu potyczek o mistrzostwo świata wagi średniej - czy to pełnoprawne, czy w wersji tymczasowej na samym początku.