PLANY ZOU SHIMINGA: W LUTYM PAS, A POTEM VILORIA

Redakcja, ESPN

2014-10-14

Prawdopodobnie 14 lutego dwukrotny złoty medalista olimpijski Zou Shiming (5-0, 1 KO) stoczy pierwszą walkę o zawodowe mistrzostwo świata. Jeżeli chiński bokser zdobędzie tytuł, być może już w pierwszej obronie skrzyżuje rękawice z Brianem Vilorią (34-4, 20 KO).

Przymiarki do starcia Zou z Amerykaninem o filipińskich korzeniach są czynione od dłuższego czasu. Obaj bokserzy cieszą się dużą popularnością w Chinach i ich walka w Makau byłaby niewątpliwym hitem. Najpierw jednak muszą uporać się z innymi rywalami.

Zou wystąpi 22 listopada na gali Pacquiao-Algieri, na której zmierzy się w eliminatorze WBO z pięściarzem o imieniu Kwanpichit OnesongchaiGym (27-0-2, 12 KO). W razie zwycięstwa kilka tygodni później ma boksować o tytuł, który dzierży Juan Francisco Estrada (30-2, 22 KO).

Vilorię tymczasem czeka 6 grudnia występ w Kalifornii z nieznanym jeszcze rywalem. Nie będzie on z wysokiej półki, bo Amerykanin chce przede wszystkim podtrzymać aktywność. Potem ma wystąpić w lutym na tej samej gali, na której Zou zaboksuje o tytuł. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, do konfrontacji Amerykanina z Chińczykiem może dojść w połowie przyszłego roku.