GOŁOWKIN I RUBIO ZWAŻENI NA TYDZIEŃ PRZED WALKĄ

Redakcja, ringtv.com

2014-10-14

Na siedem dni przed walką w Carson Giennadij Gołowkin (30-0, 27 KO) i Marco Antonio Rubio (59-6-1, 51 KO) wzięli udział w obowiązkowym ważeniu zarządzonym przez federację WBC. Obaj pięściarze dobrze się prezentują, choć Meksykanin ma jeszcze sporo do zrzucenia.

Rubio wniósł na wagę 167,5 funta, tylko o pół poniżej maksymalnego limitu w tym okresie przygotowań. Wygląda więc na to, że "El Veneno" zamierza się idealnie wstrzelić w dozwolone w kategorii średniej 160 funtów, a w dniu walki ważyć jak najwięcej, aby mieć możliwie dużo argumentów przeciwko piekielnie silnemu, agresywnemu rywalowi.

Zobacz: TRENER DAJE RUBIO 5 RUND

Ten w ostatnich dniach ma nieco mniej pracy – podczas ważenia Gołowkina wskaźnik zatrzymał się przy 165 funtach. - Do walki już tylko kilka dni i obaj zawodnicy są w doskonałej formie – skomentował promotor Kazacha Tom Loeffler.

Stawką pojedynku, który odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę w StubHub Center, będą pasy WBA Super, IBF i tymczasowy WBC w wadze średniej. Transmisję w Polsce przeprowadzi Canal+ Sport HD – początek o 4:00.