JERMAIN TAYLOR ODZYSKAŁ TYTUŁ MISTRZA WAGI ŚREDNIEJ!

Redakcja, Informacja własna

2014-10-09

Chyba mało kto wierzył w powodzenie tego przedsięwzięcia, a jednak... Jermain Taylor (33-4-1, 20 KO), który pięć lat temu po brutalnym prawym krzyżowym Arthura Abrahama miał złe wyniki badania głowy i musiał zawiesić rękawice na kołku, dziś nad ranem czasu polskiego odzyskał po siedmiu i pół roku tytuł mistrza świata wagi średniej!

Faworyzowany Sam Soliman (44-12, 18 KO) w pierwszej połowie walki nieznacznie przeważał nad Amerykaninem i wydawało się, że obroni pas federacji IBF. Jednak już w końcówce szóstej rundy dał się zaskoczyć, co miało być tylko preludium przed jeszcze trudniejszymi chwilami.

Taylor poczuł krew, w siódmym starciu znów trafił czysto, champion dotknął rękawicą maty i był liczony. Dodatkowo jeszcze nabawił się kontuzji lewej nogi. To przesądziło o wszystkim. Poza siódmą odsłoną, Australijczyk był w nokdaunie jeszcze w ósmej, dziewiątej i jedenastej rundzie, co miało wpływ na ostateczną punktację. Po ostatnim gongu sędziowie zgodnie przyznali zwycięstwo Taylorowi, typując jego sukces w rozmiarach 116:111, 115:109 oraz 116:109.

Teraz Jermaina czeka obowiązkowa obrona z oficjalnym challengerem - Hassanem N'Dam N'Jikamem (31-1, 18 KO).