PONAD 28 MILIONÓW WIDZÓW WALKI GONZALEZ vs ARCE

Jake Donovan, boxingscene.com

2014-10-08

Wyniki oglądalności sobotniego pojedynku pomiędzy Jhonnym Gonzalezem (57-8, 48 KO) a Jorge Arce (64-8-2, 49 KO) to kolejny dowód na to, że Meksykanie jak mało kto żyją boksem. Walkę, którą na żywo w Los Mochis widziało dziesięć tysięcy kibiców, w meksykańskiej telewizji oglądało przeszło 28 milionów widzów.

Publiczność więc była, były duże nazwiska, ale zabrakło dużych emocji. Młodszy o dwa lata Gonzalez, mistrz WBC w wadze piórkowej, potwierdził, że jest dzisiaj w znacznie lepszej formie niż jego rywal, stopniowo go rozbijając i w końcu zatrzymując w jedenastym starciu. Po walce przyznał, że się nawet nieco hamował, aby nie wyrządzić rodakowi zbyt dużej krzywdy.

Arce, który ogłosił zakończenie kariery, na pocieszenie pozostaje fakt, że brał udział w najchętniej oglądanej w tym roku walce bokserskiej w Meksyku. Sobotnia potyczka pobiła w słupkach oglądalności wiele meczów piłkarskich i innych krajowych wydarzeń. Nie może się jednak równać z największymi hitami meksykańskiej telewizji, takimi jak chociażby sitcom "El Chavo del Ocho". Sięgające lat 70. przygody tytułowej sieroty swego czasu oglądało w Meksyku codziennie blisko… sto milionów ludzi.