STIVERNE vs WILDER: NIE MA DATY PRZETARGU

Redakcja, ESPN

2014-10-02

Prezydent federacji WBC Mauricio Sulaiman ma nadzieję, że przetarg na walkę Bermane'a Stiverne'a (24-1-1, 21 KO) z Deontayem Wilderem (32-0, 32 KO) mimo wszystko nie będzie potrzebny. Zaprzeczył też informacjom, jakoby jego nową datę wyznaczono na 6 października.

Konkurs ofert, który ma na celu wyłonienie organizatora pojedynku, miał się odbyć już 12 września, ale był dwukrotnie przekładany. Według ostatnich, niepotwierdzonych informacji miało do niego w końcu dojść w najbliższy poniedziałek. Sulaiman postanowił wyjaśnić sytuację.

- Nie ma jeszcze nowego terminu. Obie strony poinformowały mnie, że są bardzo blisko porozumienia, zobaczymy więc, jak to będzie wyglądało po moim powrocie z delegacji. Wtedy zdecydujemy co dalej – powiedział.

Zobacz też: WILDER SIĘ NIECIERPLIWI

Sulaimanowi wtóruje menedżer Stiverne’a, Camille Estephan.

- Wszyscy czują, że porozumienie jest bardzo blisko. W zasadzie zostało już osiągnięte, nie ma tylko ustalonej daty. Z naszej strony jest już w zasadzie wszystko ugrane, niemal co do wszystkiego jesteśmy dogadani z Donem Kingiem. Brakuje tylko daty i miejsca walki – stwierdził.

Jednym z powodów braku terminu jest fakt, że wciąż nie wiadomo, która telewizja miałaby pokazać walkę. Zainteresowanie wyraża stacja Showtime, ale nie przedstawiła dotąd żadnej oferty. HBO z kolei wydaje się w ogóle niezainteresowane tym pojedynkiem. Niewykluczone więc, że transmisją zajmie się jeszcze inna teleweizja.