KOŁODZIEJ vs LEBIEDIEW: PAWEŁ ZMOTYWOWANY PRZED WALKĄ ŻYCIA

Anson Wainwright, Boxingscene

2014-09-26

- To świetne wyzwanie i zdecydowanie najważniejsza walka w mojej całej karierze - mówi wprost Paweł Kołodziej (33-0, 18 KO), który mniej więcej jutro o tej samej porze wyjdzie do ringu w Moskwie by zaatakować Denisa Lebiediewa (25-2, 19 KO) i należący do niego pas federacji WBA kategorii junior ciężkiej.

Dziś podczas oficjalnej ceremonii ważenia popularny "Harnaś" z Krynicy okazał się cięższy od championa o pół kilograma. Będzie też nad nim górował wzrostem i zasięgiem ramion, lecz wyraźnym faworytem wydaje się być Rosjanin.

- Byłem sfrustrowany gdy dwukrotnie odwołano moją walkę z Yoanem Pablo Hernandezem. Potem wybrał łatwiejszych i bezpieczniejszych rywali, co jest typowe dla niemieckiego boksu - wspomina wcześniejsze wydarzenia polski pretendent, któremu już kilka razy sprzed nosa uciekła mistrzowska szansa. Tym razem w końcu się jej doczekał.

- Przygotowywałem się przez osiem tygodni, w Warszawie i w górach. Miałem też kilku mocnych sparingpartnerów. Lebiediewa oczywiście bardzo szanuję i mam dla niego wiele respektu, lecz zrobię wszystko by pokonać go i zdobyć mistrzostwo świata - dodał Kołodziej.