LEBIEDIEW CZEKA NA ROACHA, TRENUJE Z SIŁŁACHEM

Aleksiej Sukaczew, boxingscene.com

2014-09-19

Denis Lebiediew (25-2, 19 KO) przebywa już w Moskwie i odlicza dni do walki w obronie tytułu mistrza WBA w wadze junior ciężkiej z Pawłem Kołodziejem (33-0, 18 KO). Dzisiaj do Rosjanina dołączy jego amerykański trener Freddie Roach.

- Denis trenuje w akademii boksu na Łużnikach. Nad jego przygotowaniami czuwa specjalista od treningu kondycyjnego Justin Fortune, który pracuje też z Mannym Pacquiao. Dzisiaj przyleci Roach. Dotąd dowodził on całym procesem treningowym ze Stanów Zjednoczonych, ale w dniu walki stanie w narożniku Denisa i zastąpi Marvina Somodio – mówi menedżer Lebiediewa Wadim Korniłow.

PAWEŁ KOŁODZIEJ: SERWIS SPECJALNY

Rosyjski impresario zapewnia, że reprezentowany przez niego zawodnik jest w znakomitej formie. Pomógł mu ją osiągnąć utytułowany ukraiński amator Ismaił Siłłach (21-2, 17 KO).

- Siłłach był głównym sparingpartnerem Denisa. Przebywa teraz w Moskwie i będzie ważną częścią naszego obozu w trakcie tych ostatnich kilku dni. Było jeszcze dwóch innych sparingpartnerów, ale oni nie odegrali kluczowej roli – powiedział Korniłow.

Lebiediew zmierzy się z Kołodziejem 27 września. Na tej samej gali w walce wieczoru Krzysztof Włodarczyk (49-2-1, 35 KO) będzie bronić pasa WBC w kategorii junior ciężkiej w starciu z Grigorijem Drozdem (38-1, 27 KO).