MEMORIAŁ im. LESZKA DROGOSZA: KRÓTKA WALKA ŁĘGOWSKIEGO

Redakcja, Informacja prasowa

2014-09-17

Tylko kilkadziesiąt sekund trwała walka boksera Rafako Hussars Poland Kazimierza Łęgowskiego (-64 kg) z Turkiem Fatihem Kelesem w ćwierćfinale Memoriału Leszka Drogosza. Polski bokser wygrał przez TKO w 1 rundzie.

- Zadałem może z 10 ciosów, kiedy podczas wychodzenia z klinczu przypadkowo zderzyliśmy się głowami. Turek doznał poważnej kontuzji łuku brwiowego, ale ja też odczułem uderzenie. Obaj byliśmy zaraz po walce w kieleckim szpitalu, mi założono trzy szwy. Trochę głowa boli, ale do piątkowej walki półfinałowej wszystko będzie dobrze - powiedział aktualny mistrz Polski.

W 2011 roku Keles zdobył złoty medal Mistrzostw Europy w Ankarze. W finale -60 kg pokonał wówczas utytułowanego Włocha Domenico Valentino, Mistrza Świata z 2009 roku.

W czwartek o awans do 1/2 finału powalczą inni pięściarze Husarii, podopieczni Tomasza Różańskiego (jest również I trenerem reprezentacji) i Jerzego Baranieckiego. Na ring wyjdą boksujący w wadze lekkiej (-60 kg) Marek Pietruczuk (w zawodowej lidze WSB będzie walczył w -56 kg) i Mateusz Polski oraz występujący w kategorii średniej (-75 kg) nowy zawodnik drużyny Kamil Gardzielik.

Nowy sezon ligi World Series of Boxing rozpocznie się na początku stycznia 2015 roku.