KOŁODZIEJ: ZASKOCZĘ LEBIEDIEWA

Redakcja, allboxing.ru

2014-09-16

Paweł Kołodziej (33-0, 18 KO) nie przejmuje się tym, że nie jest faworytem zaplanowanej na 27 września walki o mistrzostwo świata WBA w wadze cruiser z Denisem Lebiediewem (25-2, 19 KO). - Zaskoczę go! - zapowiada "Harnaś".

Po stronie Rosjanina na ringu w Moskwie mają być m.in. siła i duże doświadczenie, które 35-latek wyniósł z walk z takimi zawodnikami, jak Guillermo Jones, Marco Huck czy Roy Jones Jr. Podobnych nazwisk próżno szukać w rekordzie Polaka, jednak pięściarz z Krynicy-Zdroju jest pewny swego.

Zobacz: LEBIEDIEW: WALCZYŁEM Z LEPSZYM

 - Lebiediew to dobrze wyszkolony pięściarz, zawsze jest w formie, zawsze walczy do końca. Ma żelazny charakter, co pokazał pojedynek z Guillermo Jonesem. Jestem jednak dobrej myśli. Sądzę, że po mojej stronie będzie kondycja, a także kilka innych elementów, którymi zamierzam zaskoczyć rywala – powiedział.

Kołodziej podkreśla też, że nie obawia się ciosu mocno bijącego Lebiediewa. Zapewnia, że miał okazję poczuć równie mocne uderzenia podczas sparingów z Krzysztofem Włodarczykiem (49-2-1, 35 KO).

- Trenowałem z mistrzem świata. Włodarczyk na pewno ma nie mniejszą siłę od niego. Jestem gotowy na to, aby zaszokować Lebiediewa – stwierdził.

Włodarczyk także wystąpi na gali w Rosji. W walce wieczoru będzie bronić pasa WBC w tej samej kategorii z Grigorijem Drozdem (38-1, 27 KO).