ROGER: FLOYD POBIJE REKORD MARCIANO

Redakcja, fighthype.com

2014-09-12

Floyd Mayweather Jr (46-0, 26 KO) nie wyklucza, że we wrześniu przyszłego roku, po ostatnim pojedynku z kontraktu z telewizją Showtime, zakończy bokserską karierę. Jego wujek i wieloletni trener sądzi jednak, że "Money" da się namówić na jeszcze jeden, pięćdziesiąty występ, dzięki któremu mógłby pobić osiągnięcie Rocky'ego Marciano. Słynny czempion wagi ciężkiej zawiesił rękawice na kołku dysponując perfekcyjnym bilansem 49-0.

- Nie widzę powodów, dla których Floyd miałby nie stoczyć pięćdziesiątej walki. Myślę, że to zrobi. Dlaczego nie? Ludzie nie chcą, aby pobił rekord Marciano. To byłoby dla niego dobre osiągnięcie. Ten bilans nie jest zresztą najlepszy. Sugar Ray Robinson miał w pewnym momencie ponad sto zwycięstw i tylko jedną porażkę. Ja mówię jednak o czasie, przez jaki bokser jest niepokonany - tutaj mój bratanek jest rekordzistą – stwierdził Roger Mayweather.

Zobacz też: FLOYD ZAPOWIADA NOKAUT

Aby nie stracić szansy na pobicie rekordu, 37-latek musi w nocy z soboty na niedzielę pokonać Marcosa Maidanę (35-4, 31 KO). Raz już to zrobił, choć Argentyńczyk napsuł mu w maju sporo krwi. Roger uważa, że tym razem pojedynek będzie bardziej jednostronny.

- Jedyna różnica między tą a drugą walką jest taka, że teraz Floyd jeszcze bardziej skopie mu tyłek. Myślę, że będzie go bardziej naciskać, wywierać presję. Zaprezentuje się znacznie lepiej, udowodni, na co go stać – powiedział.

Transmisję na żywo z gali Mayweather - Maidana II: The Mayhem przeprowadzi stacja Polsat Sport. Początek w nocy z soboty na niedzielę o godzinie 2:00.