PETER, MAYORGA I CAMPAS POZNALI RYWALI

Redakcja, Boxingscene

2014-09-12

Już dziesięć dni temu informowaliśmy Was o gali w OKC Dopwntown Airpark w Oklahoma City, do jakiej dojdzie 27 września. Podczas niej powrócą trzej dawni mistrzowie świata - Samuel Peter (34-5, 27 KO), "Yori Boy" Campas (102-17-3, 79 KO) oraz Ricardo Mayorga (29-8-1, 23 KO). Teraz każdy z nich poznał nazwisko najbliższego rywala.

Peter - były champion wagi ciężkiej, skrzyżuje rękawice z Ronem Aubreyem (12-3-1, 12 KO). Dla "Nigeryjskiego Koszmaru" będzie to pierwszy występ od trzech i pół roku, kiedy został znokautowany przez Roberta Heleniusa.

- Cieszę się z racji powrotu do boksu. Jestem gotów by znokautować wszystkich i odzyskać pas mistrzowski - deklaruje Peter.

- Mój rywal ma większe doświadczenie w boksie, lecz za mną setki walk ulicznych i nie przestraszę się jego renomy. Na ringach mam już dwanaście nokautów, a on będzie moją szczęśliwą trzynastką - odpowiada mało znany Aubrey.

Z kolei "El Matador" - niegdyś champion dywizji półśredniej i junior średniej, spotka na swojej drodze Allena Medinę (9-23-1, 1 KO). W innej potyczce Campas zmierzy się z Julio Cesarem Lanzasem (8-19-6, 1 KO). W myśl planu Ivaylo Gotzeva, promotora gali, jeśli Mayorga i "Yori Boy" wygrają swoje walki, co raczej się stanie, wówczas w kolejnym występie spotkają się już między sobą.