PETERSON: GOŁOWKIN NIE DOSTANIE ŻADNEJ DUŻEJ WALKI

Redakcja, fighthype.com

2014-09-08

Kibice, którzy liczą na wielkie walki z udziałem Giennadija Gołowkina (30-0, 27 KO), muszą uzbroić się w cierpliwość - twierdzi czempion wagi junior półśredniej Lamont Peterson (33-2-1, 17 KO). Zdaniem Amerykanina żaden pięściarz o dużym nazwisku nie chce mieć nic wspólnego z Kazachem.

- "GGG" to najbardziej unikany bokser na świecie. Zawodnicy, którzy są notowani niżej od niego, są jeszcze gotowi na takie wyzwanie, ponieważ mogą dobrze zarobić, a także się wybić w razie zwycięstwa. Ci jednak, którzy mają taką samą lub większą markę, nie chcą z nim boksować. Uważam, że w najbliższej przyszłości nie dostanie żadnego dużego pojedynku. Nadal będzie walczyć z zawodnikami tej klasy, z którymi walczy obecnie – mówi Peterson.

Zobacz: GOŁOWKIN ZA MAŁO ZNANY DLA COTTO

Sam Gołowkin ma nadzieję na konfrontacje ze ścisłą czołowką, ale istotnie - żaden ze znanych zawodników nie przyjął dotąd rzuconych przez niego rękawic. Peterson twierdzi, że czują respekt nie tylko przed siłą, ale i umiejętnościami czysto bokserskimi wicemistrza olimpijskiego z Aten.

- Gołowkin to nie tylko siła. To przede wszystkim zawodnik o znakomitym wyszkoleniu. Świetnie skraca ring, ma dobry lewy prosty. Nie widzę nikogo z jego wagi i okolic, kto mógłby go pokonać – powiedział.

Kazach kolejną walkę stoczy 18 października. Jego rywalem w kalifornijskim Carson będzie doświadczony meksykański wojownik Marco Antonio Rubio (59-6-1, 51 KO).