ROMAN GONZALEZ MISTRZEM W TRZECIEJ KATEGORII!

2014-09-05

Nikaragua dochowała się dwóch wielkich mistrzów - dawnego championa dwóch kategorii Ricardo Mayorgę oraz jeszcze bardziej utytułowanego, mistrza aż trzech dywizji Alexisa Arguello. Być może jednak tym "naj" okaże się Roman Gonzalez (40-0, 34 KO), który dziś w Tokio do swojej kolekcji mistrzostwa świata w wadze słomkowej i junior muszej dorzucił od teraz także pas federacji WBC kategorii muszej!

Wciąż młody, zaledwie 27-letni bombardier wybrał się do Tokio by tam zaatakować reprezentanta gospodarzy - Akirę Yaegashiego (20-4, 10 KO), dla którego była to czwarta obrona tytułu.

Poza pierwszą rundą, w jakiej ruchliwy champion sprawiał jeszcze kłopoty challengerowi, od drugiej uwidoczniła się przewaga Gonzaleza. Już w trzeciej obrońca pasa  znalazł się na deskach, choć wstał i starał się raz na jakiś czas odpowiadać swoimi ciosami. Po ośmiu rundach sędziowie punktowali wysoko na korzyść zawodnika z Nikaragui 80:71 i dwukrotnie 79:72. Po kolejnych mocnych uderzeniach w dziewiątej odsłonie doświadczony sędzia Michael Griffin zastopował potyczkę na pół minuty przed przerwą w obawie o zdrowie dotychczasowego championa, podnosząc w górę rękę Gonzaleza.