MARIUSZ WACH WRÓCI W PAŹDZIERNIKU NA GALI W DZIERŻONIOWIE!

Łukasz Furman, Informacja własna

2014-08-16

Po blisko dwóch latach rozbratu z ringiem w końcu do gry powróci pretendent do trzech pasów mistrza świata wagi ciężkiej, Mariusz Wach (27-1, 15 KO). Polski olbrzym wystąpi podczas październikowej gali "Friday Nights Show 2" w Dzierżoniowie, gdzie trenuje na co dzień pod okiem Piotra Wilczewskiego. Wieczór organizują grupy Global Boxing oraz Tymex Boxing Promotion.

Ponad dwumetrowy "Wiking" wystąpi tuż przed walką wieczoru, w której zobaczymy wysoko notowanego w światowych rankingach wagi piórkowej Kamila Łaszczyka (17-0, 7 KO). Ponadto w akcji zobaczymy również Nikodema Jeżewskiego (7-0-1, 5 KO), Michała Gerleckiego (7-0,4 KO), Damiana Wrzesińskiego (5-0, 3 KO) oraz Piotra Wojnowskiego.

Przypomnijmy, iż Wach 10 listopada 2012 roku zaatakował absolutnego króla wszechwag, Władimira Kliczkę. Przegrał wówczas wysoko na punkty, choć po mocnym prawym krzyżowym na moment było blisko sensacji. Potem długo pozostawał w treningach, lecz nie mógł dojść do porozumienia z promującym go Mariuszem Kołodziejem. Panowie na szczęście znaleźli wspólny język i Mariusz za dwa miesiące znów wyjdzie do ringu. Nazwisko jego rywala poznamy wkrótce.