LEBIEDIEW CHWALI KOŁODZIEJA: MOŻE ZNOKAUTOWAĆ W KAŻDEJ CHWILI

Redakcja, allboxing.ru

2014-08-13

Mistrz WBA w wadze junior ciężkiej Denis Lebiediew (25-2, 19 KO) dużą estymą darzy Pawła Kołodzieja (33-0, 18 KO), z którym zmierzy się 27 września na gali w Moskwie. Mówiąc o atutach "Harnasia", Rosjanin przede wszystkim zwraca uwagę na warunki fizyczne i mocny cios.

- To wysoki bokser, posiada nokautujące uderzenie, może znokautować rywala w każdej chwili. Wydaje się, że to dobry rywal na pojedynek w dowolnej obronie tytułu, w końcu znajduje się w czołówce rankingu WBA – stwierdził obrońca tytułu.

Do walki z Kołodziejem Lebiediew przygotowuje się w Los Angeles, gdzie trenuje z jednym z najbardziej cenionych szkoleniowców świata, Freddie’em Roachem. 34-latek nie ukrywa, że amerykańskie przygotowania różnią się od europejskich.

- Na plus przede wszystkim trzeba zaliczyć analizę taktyczną przed pojedynkiem. Inaczej też wygląda przygotowania fizyczne. Względem ostatniego pojedynku nie zmieniamy jednak wiele, tylko tyle, ile trzeba, aby przygotować się na Kołodzieja. Mam więc np. sparingpartnerów boksujących w jego stylu – powiedział.

Podczas wrześniowej gali w stolicy Rosji wystąpi też Krzysztof Włodarczyk (49-2-1, 35 KO), który będzie bronić pasa WBC w wadze junior ciężkiej w starciu z Grigorijem Drozdem (38-1, 27 KO).