KOLEJNA WALKA ŁUKASZA WIERZBICKIEGO JUŻ 16 SIERPNIA

Adam Jarecki, Informacja własna

2014-08-05

16 sierpnia w Calgary dojdzie do kolejnego pojedynku Łukasza Wierzbickiego (4-0, 1 KO), polskiego zawodowca prowadzącego swoją karierę w Kanadzie. Rywalem naszego reprezentanta będzie twardy Marcel Maillet Jr (4-6-1), który tylko raz w karierze przegrał przed czasem. Będzie to drugi występ Polaka na dystansie 6. rund.

Łukasz Wierzbicki rozpoczął karierę amatorska w 2006r. w klubie Kick-Fighter Zgorzelec, jako kick-boxer. Po upływie krótkiego czasu rozpoczął również trenować boks w Klubie ZKB Zgorzelec. Jego pierwszym trenerem był Krzysztof Szyrma. W karierze amatorskiej największym sukcesem Łukasza było zdobycie Pucharu Europy seniorów w kickboxingu. Kilkukrotnie zdobywał tytuły Mistrza Polski. Ostatnie lata przed wyjazdem do Kanady boksował w Niemczech w grupie Lemoine & Heinen Box Promotion, m.in. w Hamburgu, gdzie trenował w Universum Box Promotion. Duży wpływ na jego wyjazd do Kanady miał Malte Muller-Michaelis z niemieckiego Arena Box Promotion, gdzie swoja karierę zaczynał Yuriorkis Gamboa. Nad rozwojem jego kariery na terenie Kanady i USA czuwa Chris Ganescu.

Pięściarz ma 23 lata, 180 centymetrów wzrostu, rywalizuje w kategorii półśredniej i walczy z odwrotnej pozycji. Polak ostatni występ zanotował w lipcu nokautując rywala już w pierwszej rundzie.