LEBIEDIEW ZBROI SIĘ JUŻ NA KOŁODZIEJA Z NOWĄ OBSTAWĄ

Redakcja, SportBox.ru

2014-08-05

- Razem z Denisem, trenującym go od jakiegoś czasu Freddie Roachem oraz promującym Andriejem Riabińskim rozważaliśmy kilka opcji. Zatrzymaliśmy się na Polaku, a on zgodził się na walkę - tłumaczy Wadim Korniłow, menadżer Denisa Lebiediewa (25-2, 19 KO), mistrza świata federacji WBA kategorii junior ciężkiej. Rosjanin 27 września w Moskwie podejmie niepokonanego dotąd, ale poważnie wciąż niesprawdzonego Pawła Kołodzieja (33-0, 18 KO).

Champion od kilku dni przebywa już w Los Angeles, gdzie czeka go obóz pod okiem Roacha. Ale zmienił trochę w swoim sztabie, bo w zespole jest nowy trener od przygotowania fizycznego.

- Kołodziej to silny i niepokonany zawodnik. Z pewnością będzie dobrą opcją powrotną dla Denisa po tak długiej przerwie. Na szczęście mieliśmy owocne sparingi przed niedoszłym rewanżem z Guillermo Jonesem - zapewnia Korniłow, który zdradził przy okazji, że jednym ze sparingpartnerów Lebiediewa będzie świetny na ringach olimpijskich Ismail Sillach (21-2, 17 KO). To ten sam zawodnik, jaki pomagał w przygotowaniach Grigorija Drozda przed potyczką z Mateuszem Masternakiem.

Za przygotowanie fizycznie odpowie natomiast ceniony w tym biznesie Justin Fortune. Choć Paweł już zgodził się na warunki Rosjan, wciąż jeszcze nie ustalono zasad badań antydopingowych, choć to akurat będzie raczej najmniejszy problem.

Na sto procent nie możemy być jeszcze pewni występu Krzyśka Włodarczyka (49-2-1, 35 KO), bo ten nie jest do końca zadowolony z proponowanych mu pieniędzy.