MUE: TRZECH ZAWODNIKÓW HUSARII

Redakcja, Informacja prasowa

2014-08-05

131 bokserów z 23 państw wystąpi w rozpoczynających się w najbliższy piątek w Sofii Mistrzostwach Unii Europejskiej. W ośmioosobowej reprezentacji Polski są trzej zawodnicy Rafako Hussars Poland - Dawid Michelus (-60 kg), Kazimierz Łęgowski (-64 kg) i Damian Kiwior (-69 kg).

Przez ostatnie dwa tygodnie biało-czerwoni (II trenerem kadry jest Jerzy Baraniecki, na co dzień główny szkoleniowiec Rafako Hussars Poland) trenowali na zgrupowaniu w Mołdawii. Stamtąd pojadą do Bułgarii na MUE. To ósma edycja tych zawodów. Poprzednia odbyła się w 2009 roku w duńskim Odense. Srebrny medal zdobył wówczas znany z występów w lidze WSB (choć nie w składzie Husarii) Łukasz Maszczyk (-48 kg), a brązowy Michał Chudecki (-57 kg).

- Nasza baza znajdowała się w mieście Briceni (pol. Bryczany), zaś trenowaliśmy w ośrodku zlokalizowanym tuż za tym miasteczkiem. Zdrowie i forma są w jak najlepszym porządku, nie mogę się doczekać pierwszej walki w seniorskim debiucie w tak ważnym turnieju - powiedział Kazimierz Łęgowski.

Jego starszy brat Marcin Łęgowski zdobył srebro w Mistrzostwach Unii Europejskiej w 2007 roku w Dublinie, w tej samej wadze -64 kg. W finale przegrał z Rumunem Ionutem Gheorghe 6-17.

W bułgarskiej stolicy rywalizować będą zawodnicy m.in. z Belgii, Chorwacji, Danii, Anglii, Francji, Gruzji,Węgier, Irlandii, Włoch, Szkocji, Hiszpanii i Turcji. Na liście zgłoszeń są nazwiska 131 pięściarzy i 38 trenerów. Reprezentacja Polski liczy 8 zawodników: -52 kg Maciej Jóźwik, -56 kg Daniel Żaboklicki, -60 kg Dawid Michelus, -64 kg Kazimierz Łęgowski, -69 kg Damian Kiwior, -75 kg Arkadiusz Szwedowicz, -81 kg Jordan Kuliński, -91 kg Igor Jakubowski.

Turniej w Sofii to jeden z etapów przygotowań do nowego sezonu ligi World Series of Boxing. W rozgrywkach, które rozpoczną się w styczniu 2015 roku, klub Rafako Hussars Poland, którego prezesem jest Jarosław Kołkowski, będzie rywalizować z Azerbaijan Baku Fires, Kazakhstan Astana Arlans, Argentina Condors, USA Knockouts, Italia Thunder, Wenezuelą i Katarem.