MAIN EVENTS WYCOFAŁO POZEW PRZECIWKO STEVENSONOWI

Redakcja, ESPN

2014-08-05

Promująca Siergieja Kowaliowa (25-0-1, 23 KO) grupa Main Events wycofała w poniedziałek pozew sądowy przeciwko Adonisowi Stevensonowi (24-1, 20 KO), a także jego najbliższym współpracownikom oraz grupie Golden Boy Promotions i telewizji Showtime.

Pozew złożono pod koniec kwietnia, kiedy Stevenson – jak utrzymuje Main Events – zerwał ustalenia dotyczące planowanej walki unifikacyjnej z Kowaliowem. Kanadyjczyk podpisał wówczas kontrakt z Showtime, a więc stacją konkurencyjną dla HBO, na antenie której walczy Rosjanin. Koniec końców "Krusher" jednak nie ucierpiał – ze Stevensonem nie będzie wprawdzie walczyć, ale w jeszcze bardziej prestiżowym pojedynku zmierzy się 8 listopada z Bernardem Hopkinsem (55-6-2, 32 KO).

- Uznaliśmy, że nie ma żadnych szkód. Od czasu złożenia pozwu dużo się zmieniło, Hopkins i Kowaliow zgodzili się na dużą unifikację w wadzę półciężkiej. Taki był plan Main Events wobec Kowaliowa. Jesteśmy zabezpieczeni i gdyby coś poszło nie tak, pozew może zostać przywrócony. Nie spodziewamy się już jednak żadnych problemów – powiedział prawnik Main Events Pat English.